• Holičství
 • Magazín

7 kroků pro perfektní oholení

  Holení – nezbytná a zásadní součást péče každého gentlemana.
  Pro ty, kteří dávají přednost hladkému oholení, jsme přišli se sedmi snadnými kroky k zdokonalení tohoto umění - včetně odborné rady od našich vlastních mistrů holičů - a zajistili Vám vždy dokonalé oholení.

   

  Krok 1 – Klíčem je příprava

  Než se oholíte, začněte pokožku připravovat horkou vodou nebo sprchou. Teplá voda nejen, že zjemní Vše strniště, ale také otevře póry. To umožní, aby se Vaše břitva setkala s menším odporem, když klouže po vaší kůži. Je to jednoduchý krok, ale ten, který může mít velký dopad.

  Krok 2 – Kdo maže, ten jede

  Dalším krokem je použití produktů holení Truefitt & Hill. Doporučujeme začít nanášením našeho oleje Ultimate Comfort Pre-Shave Oil  na předehřátou pokožku. To pomáhá klouzání čepele a snižuje popálení a podráždění břitvou. Poté si připravte holicí štětku jejím předehřátím pod horkou tekoucí vodou. Jednou z našich nejpopulárnějších štětek na holení je Wellington Shaving Brush - ručně vyráběná ve Velké Británii z nejkvalitnějších jezevčích štětin. Poté naneste na kůži dostatečné množství holicího krému. Pomocí holicí štětky zpracujte krém na obličeji kruhovým pohybem, abyste vytvořili bohatou, zvlhčující pěnu. Doporučujeme jeden z našich krémů na holení na bázi glycerinu, například náš krém na holení Trafalgar Shaving Cream nebo pro citlivou pokožku Ultimate Comfort Shaving Cream, který není parfemovaný.

  Krok 3 – Vyberte správný strojek

  Při výběru holicího strojku, vezměte v úvahu, jaký typ pokožky máte a kolik času holení můžete věnovat. Pro rychlé a efektivní oholení doporučujeme holicí strojky, jako je Regency Razor Mach III nebo Wellington Razor Fusion.
  Většina holičů ve společnosti Truefitt & Hill preferuje použití holicího strojku Double-Edge, který přináší důkladnější oholení, i když do holení budete muset investovat trochu více času.
  Ať už si vyberete cokoli, vždy se ujistěte, že máte čerstvé, ostré čepele po ruce - čím ostřejší je břitva, tím méně tahá pokožku a vousy.

  Krok 4 – Směr

  Nyní, když je Vaše kůže připravená a máte správné vybavení, jste připraveni se pustit do samotného holení.
  Pokud Vaše vousy na krku rostou směrem nahoru, začněte zdola nahoru, ale přejděte pouze k bodu, kde se směr vousů mění.
  Pokud Vám vousy na krku rostou dolů, začněte od shora a pokračujte dolů a přes obličej.

  Krok 5 – Krk a brada

  Krk může být obzvláště problematický. Muži se někdy mohou zmást, kterým směrem se v této oblasti strniště rozrůstá. Vousy zde mohou příležitostně růst v kruhovém vzoru. Pochopení toho, jak vlasy rostou na krku, je prvním krokem k překonání problémů s holením - znalost je klíčová. Opět se budete muset natáhnout nebo narovnat pokožku, abyste se oholili. Jedním ze způsobů, jak vyrovnat pokožku na krku, je mírně naklonit hlavu. Rovněž při práci na bradě jemně vytlačte bradu.

  Krok 6 – Horní ret

  Další citlivá oblast, horní ret, vyžaduje pečlivou a přesnou ruku. Chcete-li oholit tuto část, použijte lehké, jemné tahy směřující dolů směrem k vnější oblasti Vašich rtů. Jakmile je to hotové, opláchněte si obličej studenou vodou a odstraňte zbylé mýdlo, protože by to mohlo vysušit Vaši pokožku a způsobit, že by nedošlo k jejímu odstranění. Je také důležité používat studenou vodu, a tím se póry uzavírají.

  Krok 7 – Hydratace a zklidnění

  Posledním krokem tohoto režimu holení by měl být kvalitní balzám po holení. Pomůže to obnovit přirozenou úroveň vlhkosti v kůži a snížit podráždění. Doporučujeme náš jedinečný balzám po holení 1805 Aftershave Balm  s uklidňujícím extraktem lanolinu a aloe vera - jeho původní recept se datuje téměř 200 let. Pokud máte citlivější pleť, zkuste balzám po holení Ultimate Comfort Aftershave Balm. Používáte-li vodu po holení nebo kolínskou vodu, naneste na body pulzu (za uchem a základnou krku), aby nedošlo k vyschnutí nebo podráždění pokožky v oholených oblastech.