Jak pečovat o Vaše vousy

Nechat si narůst vousy je nepopiratelným závazkem a není to snadná záležitost, vyžaduje to trpělivost a odhodlání. Nesmíme však zapomínat, že vousaté tváře nemusí znamenat neudržované. Pokud si necháte narůst vousy, je důležité si uvědomit, že to vyžaduje stejnou péči a pozornost jako čistě oholenou čelist.

 

Dobrá rada od mistra Barbera

„Muži mohou někdy předpokládat, že protože jim rostou vousy, nemusí navštívit holičství, ale tato mylná představa by nemohla být dále od pravdy - stále potřebujete odbornou údržbu a radu,“ říká Daniel. Možnost letos pracovat z domova znamenala, že mnoho mužů mělo vzácnou příležitost věnovat více času experimentování s pěstováním knírů a vousů, bohužel ne vždy dosáhli požadovaného a dobře vyleštěného výsledku.

Návštěva holiče je obzvláště důležitá, když pěstujete strniště poprvé, protože si možná zvyknete na strukturu a konzistenci vašeho čerstvě vypěstovaného vousu - ať už je to šlachovité nebo jemné - a zkušený holič může nejen vylepšovat, definovat a upravovat styl vašeho strniště, ale také doporučuje vhodné produkty, které vám mohou pomoci pokračovat v jeho dobré práci doma.

Seznamte se s šikovnými pomocníky

I když je váš holicí strojek dočasně nadbytečný, měla by být vaše koupelnová skříňka vybavena řadou dalších nástrojů, které vám pomohou vylepšit váš nový vzhled. Zvažte investici do hřebenu na vousy nebo knír, stejně jako do malého kartáče na vousy a zastřihovače vousů. Použijte je, aby vaše strniště bylo přesné a uniformní a nezapomeňte nasměrovat hřeben a kartáč pohybem dolů. Ox Horn Beard Brush a Mustache Comb jsou dokonalým nástrojem, který vám v tom pomůže, a jejich velikost kapsy vám umožní zůstat upraveni, i když jste venku. Ujistěte se, že si své vousy začnete narovnávat dříve, než dosáhnou fáze divokosti. S růstem je poté bude mnohem jednodušší upravovat.

Dalším zásadním krokem ve vašem režimu péče je rozhodnutí, zda použít balzám na vousy nebo olej na vousy.

Balzám Gentleman’s Beard Balm, který je vyroben ze 100% přírodních ingrediencí, se snadno vstřebává a vytváří přirozenější, matnější vzhled. Jeho jedinečný vzorec vyživí a zjemní i ty nejtvrdší vousy, a protože má větší váhu, je perfektně vhodný pro kratší a plnější vousy.

Náš Gentleman’s Beard Oil, na druhé straně, zanechává lesklejší povlak a je vynikajícím produktem pro delší vousy. Odborně smíchán s nejlepšími přírodními oleji, jako je kokosový ořech, avokádo, jojoba a argan, slouží ke snížení podráždění, kondice a vyživuje vousy i pokožku. Je obzvláště proslulý svou schopností zabránit tomu, aby se vousy staly drsnými a udržoval vousy úhledně zkrocené a dokonale upravené.

 

Místa se zvláštní pozorností

Je třeba mít na paměti určité problémové oblasti, abyste zajistili, že váš vous vypadá spíše rafinovaně než nerovnoměrně a neupraveně, říká Daniel. „Na délce nezáleží tak jako na uspořádanosti, pokud se o oblast krku pečlivě nestaráte, vousy mohou vypadat rozcuchané a velmi zanedbané. Ať už je váš vous jakkoli dlouhý, měl by být uniformovaný od Adamova jablka po čelist a na to by měl být použit zastřihovač. “ Je také důležité pamatovat na to, aby vaše tváře byly oholené a mějte na paměti, že na definovaných a čistých okrajích opravdu záleží, proto používejte holicí strojek, jako je náš Wellington Double Edge Razor, abyste udrželi nerovnoměrné strniště na tvářích v jedné linii. „Jedním moudrým pravidlem je vyřezat si přímku z kníru nahoru na každou stranu a udržovat ji co nejblíže přirozené vlasové linii.“ - říká náš mistr Barber.


Neopomíjejte knír

 

Je také nejdůležitější si uvědomit, že i ten nejjednodušší knír vyžaduje pozornost, protože vyžaduje pravidelné zastřihování, aby se udržel mimo rty. „Ať jsou vaše nástroje jakékoli, ať už se rozhodnete pro nůžky nebo břitvu, buďte zde velmi opatrní,“ varuje Daniel. Chcete-li mít své vousy pěkně upravené, rozdělte knír doprostřed a hřebenem v každém směru, abyste udrželi pořádek, namísto přímého kartáčování. Toto pravidlo platí pro většinu stylů, nezapomeňte však na divadelnější varianty. „Pokud se chystáte na tvar, jako je řídítka nebo podkova, je nutný vosk, který mu dá tvar, jinak se vám knír určitě zhorší,“ říká. Udržujte svůj knír na místě pomocí našeho Gentleman’s Mustache Wax, který odborně kombinuje včelí vosk a bambucké máslo, aby upravil a změkčil vousy, a nabízí vynikající tvarovatelné držení, které poskytne kontrolovaný a dobře upravený vzhled.

 

Vhodně informovaní a vhodně vyzbrojení správnými produkty a správnými nástroji budou mít vaše vousy státnickou kvalitu a vy se budete moci vyhnout  neupravenému a poněkud nevkusnému vzhledu, kterému by se každý gentleman měl vyhnout za každou cenu.

Zpět do obchodu